Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
25_lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce

„25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”

Zdjęcie ze strony www.kuratorium.waw.pl

Dnia 10 stycznia 2014 r. w szkołach ponadgimnazjalnych 13 województw odbył się I etap konkursu, w którym wzięło udział 1247 uczniów. Odpowiedzieli oni na 40 pytań dotyczących działalności Senatu i senatorów w ostatnim ćwierćwieczu, a także ważnych wydarzeń tego okresu. Do II etapu, który wyłonił finalistów, komisje rejonowe zakwalifikowały 221 uczestników.

Wśród nich znalazło się pięciu uczniów naszego Liceum: Marta Tomaszewska (klasa 2d), Karolina Dąbrowska, Daniel Bednarczyk, Kacper Kociszewski, Bogumił Kendzior (klasa 3d).

Etap wojewódzki odbył się 11marca 2014r., w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Konkurs rozpoczął się od spotkania uczestników z Panem Senatorem RP Janem M. Jackowskim, Wicewojewodą Mazowieckim Dariuszem Piątkiem, Mazowieckim Kuratorem Oświaty – Karolem Semikiem oraz Wicedyrektorem Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Senatu Panią Joanną Urban. Następnie uczestnicy brali udział w konkursie i lekcji obywatelskiej, w programie której uwzględniono zwiedzanie urzędu, prelekcję na temat administracji rządowej w regionie, kompetencji wojewody, zadań administracji rządowej, administracji zespolonej, służb i jednostek podporządkowanych. Po podsumowaniu etapu wojewódzkiego i ogłoszeniu wyników możemy pogratulować wszystkim uczestnikom a szczególnie Danielowi Bednarczykowi i Kacprowi Kociszewskiemu, którzy przeszli do rozgrywki finałowej.

Finał odbędzie się 7 – 8 kwietnia w Warszawie. Finaliści wezmą oni m.in. udział w symulacji obrad Senatu w obecności senatorów. Otrzymają oni także nagrody rzeczowe, ufundowane przez Kancelarię Senatu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Przyjankowska