Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym jest inicjatywą Fundacji Polska Edukacja im. KEN, organizowaną w ramach Centrum COPTIOSH. Pierwsza jej edycja odbywa się w roku szkolnym 2013/14 i wzięła w niej udział grupa uczniów z klasy 2d Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym jest interdyscyplinarną Olimpiadą skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowaną jako forma kampanii społecznej promującej postawę rozwoju człowieka poprzez pogłębianie wiedzy na temat praw człowieka i ich ochrony. Celem Olimpiady, na każdym jej etapie, jest ponadto upowszechnianie wiedzy wg obowiązującego zróżnicowanego zakresu materiału z zakresu trzech większych bloków tematycznych. Są to:

- blok I: historia najnowsza, współczesne stosunki międzynarodowe oraz aktualne wydarzenia

- blok II: wiedza o społeczeństwie, prawoznawstwo, konstytucjonalizm, prawo międzynarodowe

- blok III: wiedza o prawach człowieka.

Do etapu okręgowego Olimpiady, który odbył się 11 marca w Warszawie zostały zakwalifikowane dwie osoby z LO im. S. Żeromskiego: Aleksandra Skrzypczyńska oraz Wioletta Świętochowska.

Po weryfikacji wyników tego etapu Aleksandra Skrzypczyńska znalazła się na liście uczestników etapu centralnego, który zaplanowany jest na 5 kwietnia i odbędzie się w Białymstoku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Przyjankowska