Strona Główna Wtorek, Kwietnia 23, 2024
Dzień_Otwarty_2014

DZIEŃ OTWARTY 2014

22 marca 2014 r. odbył się kolejny Dzień Otwarty. Tego sobotniego poranka drzwi szkoły zostały otwarte dla wszystkich gimnazjalistów, którzy zamierzają od września podjąć naukę w naszym liceum.

Uczniowie Czerwoniaka, pod czujnym okiem nauczycieli oraz dyrekcji, przygotowali liczne atrakcje dla młodszych kolegów. Od godziny 9:00 pod opieką uczniów liceum, gimnazjaliści odwiedzali sale lekcyjne i oglądali prezentacje przygotowane przez starszych kolegów poświęcone projektom, wymianom oraz imprezom, które mają miejsce w naszej szkole. W licznie otwartych pracowniach przedmiotowych, językowych i bibliotece, można było obejrzeć prezentację multimedialną „Fokus na niemiecki”, dowiedzieć się o wymianie młodzieży z naszej szkoły z Duńczykami oraz czwartej edycji Projektu Comenius, jak również obejrzeć film z Pierwszego Licealnego Festiwalu Sztuki „Kszesło” 2013. Specjalnie na ten dzień został także stworzony film promujący nasze liceum pt.: „My Czerwoniak”. Goście mogli odpocząć podczas zwiedzania w zorganizowanej w tym dniu kawiarence, gdzie przy dźwiękach francuskich piosenek, można było skosztować ciast i naleśników przygotowanych przez naszych uczniów.

O godzinie 10:00 gimnazjaliści i ich rodzice mieli możliwość spotkania się z Dyrektor Genowefą Milczarek, która przybliżyła gościom korzyści płynące z nauki w żyrardowskim liceum, a także osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów.

W murach naszej szkoły oprócz przedstawicieli wszystkich gimnazjów z Żyrardowa gościliśmy również młodych ludzi zainteresowanych nauką w naszym LO z Wiskitek, Osuchowa, Jaktorowa, Międzyborowa, Mszczonowa, Puszczy Mariańskiej i Teresina. W sumie odwiedziło naszą szkołę ponad 170 osób (w tym kilkoro rodziców).

Mam nadzieję, że wizyta w naszym liceum rozwiała wszelkie wątpliwości gimnazjalistów i wielu z nich dołączy od września do braci uczniowskiej Czerwoniaka.