Strona Główna Czwartek, Kwietnia 18, 2024
„Czerwoniak” w Ambasadzie Niemiec

Czwartego kwietnia grupa uczniów z naszego liceum odwiedziła Ambasadę Niemiec w Warszawie. Organizatorki wyjazdu Pani Anna Kamińska oraz Pani Ewa Fatalska – nauczycielki języka niemieckiego tym przedsięwzięciem nagrodziły tych, którzy zasłużyli się swoją pracą i zaangażowaniem w Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym w grudniu zeszłego roku w „Czerwoniaku”.

Budynek Ambasady Niemiec mieści się w centrum miasta, przy ul. Jazdów. Punktualnie o godz. 11.00 uczniowie wraz z opiekunkami weszli główną bramą na jej teren, gdzie powitała ich w przestronnym foyer prowadząca później wykład Pani Dorota Katner z Wydziału Prasowego Ambasady. Prezentacja dotycząca najważniejszych informacji oraz ciekawostek związanych z Niemcami odbyła się w sali konferencyjnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w ambasadzie, ile jest w niej wydziałów, ilu pracowników zatrudnia oraz gdzie mieszka ambasador. Po zakończonej prezentacji była okazja do zadawania pytań dotyczących Niemiec, czy pracy w ambasadzie.

Miłym zaskoczeniem dla uczniów były upominki Stanowiły je długopisy, oryginalne torby, czy czasopisma, jak i foldery niemieckojęzyczne. Kolejnym punktem spotkania było przejście przez tzw. śluzę do zamkniętej części Ambasady, gdzie znajdują się różne miejsca pracy w tej placówce. Tutaj można było podziwiać obraz urodzonej w Bułgarii, a mieszkającej w Berlinie artystki Klio Karadim. Klio na zlecenie Ambasady Niemiec stworzyła obraz pt. „Berlin – Warszawa”. Ta wielkoformatowa praca, w symboliczny sposób łączy ciekawe miejsca i zabytki obydwu stolic. Zadaniem uczniów było znalezienie jak największej ich liczby. Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie, by uwiecznić ten niezwykle ciekawy oraz niepowtarzalny dzień.

Wizyta w Ambasadzie Niemiec w Warszawie stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy na temat kraju, jakim są Niemcy, tak by zrozumieć, że w rzeczywistości są one nam o wiele bliższe niż się wydaje.