Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
„ŚPIEWAMY PO NIEMIECKU”

Nasza uczennica, Agata Baumel wraz ze swoimi nauczycielkami p. Ewą Fatalską i p. Anną Kamińską wzięła udział w IV Warszawskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL- Lieder – Wettbewerb 2014. Konkurs organizowany był przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Zespół Szkół Nr 112 oraz Polsko - Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta.

Celem Konkursu było przede wszystkim propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych dzieci i młodzieży jak i zainteresowanie uczniów kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębienie wiedzy w tym zakresie.

Nasza Agatka zaśpiewała przepiękną piosenkę pt. „Totale Finsternis” z repertuaru Uwe Kroeger i Pia Douwes.

Posłuchajmy

Wyniki konkursu będą dopiero 13 czerwca.

Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.