Strona Główna Pitek, Kwietnia 19, 2024
Sztuka nie zna granic

Z radością informujemy, że nasz projekt „Sztuka nie zna granic”, złożony w nowym programie Unii Europejskiej Erasmus+, otrzymał dofinansowanie w wysokości 50 935 euro na trzy lata i będzie realizowany w latach 2014 – 2017 we współpracy z następującymi szkołami europejskimi:

1. VZW SINT-LODEWIJKS VRIJ HANDELS EN SPORTINSTITUUT, SINT-MICHIELS, BELGIA
  2. LAPPEENRANNAN LYSEON LUKIO, LAPPEENRANTA, FINLANDIA
  3. INSTITUT VILATZARA, VILASSAR DE MAR, HISZPANIA
  4. VŠI KLAIPEDOS LICEJUS, KLAIPEDA, LITWA
  5. AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DO BARREIRO, BARREIRO, PORTUGALIA
  6. LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 CAMPULUNG MOLDOVENESC, CAMPULUNG MOLDOVENESC,
  7. RUMUNIA
  8. GYMNAZIUM MIKULASA KOVACA, BANSKA BYSTRICA, SŁOWACJA
  9. SESIM SARPKAYA FEN LISESI, TARSUS, TURCJA
  10. LICEO SCIENTFICO STATALE "ENRICO FERMI", POLICORO, WŁOCHY

Konkurencja była naprawdę trudna – z 211 wniosków złożonych przez polskich koordynatorów zaakceptowanych zostało 32, w tym nasz. Eksperci ocenili nasz wniosek na 97,5 punktu na 100, co dało nam szósty wynik w kraju.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 10 – 16 grudnia 2014 w Barreiro w Portugalii.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów i ich rodziców do włączenia się w działania projektowe.

Koordynator projektu Danuta Czyżewska.