Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Dzień Edukacji Narodowej 2014

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela jest dniem, w którym my, uczniowie, pragniemy podziękować naszym profesorom za trud, jaki wkładają w poszerzanie wiedzy swoich uczniów i ich kształcenie.

Z tej okazji, w dniu 15.10.14r., zespół szkolny The Reds zagrał minikoncert dla wszystkich nauczycieli naszego LO. Swoiste podziękowania odbyły się w sali nr 101, w obecności nie tylko kadry pedagogicznej, ale także przedstawicieli wszystkich klas naszej szkoły.

Ceremoniał rozpoczął się od słów Pani dyrektor Genowefy Milczarek, która powitała zebranych gości cytatem:

„JeÅ›li chcesz znaleźć źródÅ‚o,
Musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
Wiesz, że ono musi tu gdzieś być-
Gdzie jest źródło?.
..”

Po wystÄ…pieniu Pani dyrektor rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ koncert. KonferansjerkÄ™ poprowadziÅ‚a Pani profesor Agata Lepieszka, opiekun zespoÅ‚u The Reds. Tematem przewodnim byÅ‚y Bieszczady, wiÄ™c zanurzyliÅ›my siÄ™ w „górskÄ…” sceneriÄ™ i teksty Starego Dobrego MałżeÅ„stwa. Uczniowie naszego LO ponownie pokazali swoje wielkie możliwoÅ›ci instrumentalne oraz wokalne.

Taka forma podziękowania profesorom była świetnym pomysłem. Nie zostaje nic innego, jak pogratulować The Reds i jeszcze raz życzyć nauczycielom wszystkiego dobrego.

Sylwia Źródłowska