Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
ŚCIEŻKAMI NASZEGO PATRONA

ŚCIEŻKAMI NASZEGO PATRONA STEFANA ŻEROMSKIEGO

Kilka dni temu klasy pierwsze a b i c wyruszyły do Kielc na tropie S. Żeromskiego.

W trakcie jazdy panowała miła atmosfera, a w swoje opiekuńcze skrzydła- nas uczniów- wzięli: profesor Paweł Kwietniewski Barbara Starus, Agnieszka Przyjankowska oraz Agnieszka Wilk.

Na miejscu zwiedzaliÅ›my m.in. szkoÅ‚Ä™ do, której uczÄ™szczaÅ‚ nasz patron. OczywiÅ›cie jego ulubionym przedmiotem byÅ‚ j.polski, natomiast problemy miaÅ‚ on z matematykÄ… dlatego kilka razy nie zdaÅ‚. MogliÅ›my usiąść w drewnianych Å‚awkach i przenieść siÄ™ w wyobraźni w tamte czasy. NastÄ™pnie „po szkole” udaliÅ›my siÄ™ do pobliskiego parku, który mieniÅ‚ siÄ™ kolorami jesieni. Tam widzieliÅ›my popiersie S. Å»eromskiego, z którym zwiÄ…zany jest pewien przesÄ…d.

Potem byÅ‚ czas na „sikunde”. W parku znaleźliÅ›my siÄ™ w alei gwiazd, gdzie każdy miaÅ‚ możliwość zrobić sobie selfie ze sÅ‚awnÄ… osobÄ….

Następnym miejscem przy, którym się zatrzymaliśmy był posąg kobiety, która była miłością Stefana Żeromskiego. Niektórzy z uczniów z naszej szkoły wrzucili grosik, aby mieć szczęście w miłości.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w szlifierni kamienia pasiastego (muzeum minerałów). Choć było deszczowo i mglisto nie wpłynęło to na naszą pogodę ducha, która nam towarzyszyła.

Do domu wróciliśmy z nowymi doświadczeniami i wiedzą o naszym patronie. Wycieczkę uważamy, za udaną!