Strona Główna Pitek, Kwietnia 26, 2024

„ZDROWY CZWARTEK”

W RAMACH PROGRAMU

SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Program jest częścią projektu KIK 34 „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”

W każdy czwartek uczniowie danej klasy przygotowują zdrowe potrawy, które są propozycją na drugie śniadanie w szkole.

CELEM AKCJI JEST:

• WSPÓLNE SPOŻYWANIE ZDROWYCH ŚNIADAŃ W SZKOLE
  • PRZYGOTOWYWANIE ZDROWYCH POSIŁKÓW ZGODNIE Z ZALECIENIAMI INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA
  • INTEGRACJA I AKTYWIZACJA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

OCZEKIWANE EFEKTY:

Zwiększenie poziomu wiedzy o roli żywienia, kształtowanie prozdrowotnych postaw i, w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym.