Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
LEKCJA PATRIOTYZMU

LEKCJA PATRIOTYZMU Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Tegoroczny Dzień Niepodległości wypadł znakomicie. Pani Profesor Agnieszka Przyjankowska, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, zorganizowała piękną lekcję patriotyzmu. Nietypową, bez prelekcji, bez zbędnych dat i faktów, ale za to wyjątkowo wzruszającą i optymistyczną. Każda z klas Naszego Liceum przygotowała jedną z patriotycznych pieśni i zaprezentowała ja przed szkolną publicznością. Na scenie pojawili się „ułani malowane dzieci”, „ chłopcy spod Parasola”, czy „szara piechota”. Mogliśmy usłyszeć melodie wiążące się z marszałkiem Piłsudskim po wzruszający „Biały krzyż”, piosenki powstańcze( np. motyw z „Miasta 44”), czy nieśmiertelne „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Było szalenie barwnie, emocje towarzyszyły każdemu występowi. Zwłaszcza na długo zapamiętamy niesamowity „ Marsz Zapory” zaśpiewany przez reprezentację klasy II D…

To świetna lekcja patriotyzmu. Wzruszająca, gdyż wiele osób dyskretnie ocierało łzy. Optymistyczna, gdy patrzy się na naszą i uzdolnioną, i godnie świętującą młodzież z Czerwoniaka.

MC