Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024

Dzień Patrona - STEFANKI 2014

Aby uczcić 150-lecie urodzin Patrona, podjęliśmy się wielu różnorodnych działań.

Do portalu Wikicytaty wpisywaliśmy cytaty związane z Żeromskim, były okolicznościowe gazetki i plakat, w lokalnych bibliotekach pozostawiliśmy wizytówki propagujące wiedzę o Patronie, odbył się konkurs na laudację „Szkolni Mistrzowie Krasomówstwa” (zwyciężyła Olga Chechłacz z kl. Ia), działała kawiarenka serwująca przepyszne „stefanki”….

Z inicjatywy pani prof. Bożeny Gąsiorowskiej uczniowie klasy ID i II D spotkali się z doktorantem INS przy PAN, panem Rafałem Bakalarczykiem, autorem interesujących artykułów o Żeromskim. Dyskusja o postawach altruizmu i filantropii dotyczyła nie tylko czasów Żeromskiego, ale też problemu bezdomności i biedy w XXI wieku.

Finał uroczystości zaszczycili swoją obecnością posłowie pani Beata Rusinowska i pan Paweł Sajak oraz Naczelnik Wydziału Oświaty pani Barbara Cieplak. Wtedy też nastąpił uroczysty moment wręczania nagród. Zwycięzcy konkursów przyjmowali gratulacje od pani dyrektor Genowefy Milczarek, pani wicedyrektor Beaty Stawickiej oraz zaproszonych gości.

Ukoronowaniem Dnia Patrona był pełen emocji mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie (historyczne zwycięstwo kadry pedagogicznej) oraz barwny, radosny występ naszej nowej atrakcji – cheerleaderek. Tańczące dziewczyny zebrały gromkie brawa!

Mamy nadzieję, że kreatywność i wyobraźnia zaowocuje ciekawymi projektami.