Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
SPOTKANIE W BARREIRO W PORTUGALII

PROJEKT ERASMUS+

SPOTKANIE W BARREIRO W PORTUGALII

W dniach 10-16 grudnia 2014 siedmioosobowa grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu roboczym w Barreiro w Portugalii w ramach projektu Erasmus+ „Sztuka nie zna granic”.

Oprócz nas na spotkanie przyjechali przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich: z Belgii, Finlandii, Hiszpanii, Litwy, Rumunii, Słowacji, Turcji i Włoch. Było to pierwsze spotkanie w ramach tego projektu.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy nasze miasta i szkoły. Przeprowadziliśmy konkurs na melodię hymnu projektu, w którym przez głosowanie wszystkich uczestników zwyciężyła melodia skomponowana przez uczniów szkoły rumuńskiej. Wzięliśmy udział w warsztatach programu komputerowego Scratch do tworzenia animacji i historyjek. Zwiedziliśmy wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasteczko Sintra, plażę w Arrábidzie, winiarnię w Azeitao, Stare Miasto w Lizbonie, wspaniałe oceanarium, Pomnik Odkrywców i wieżę w porcie Belém, skąd wyruszyła wyprawa Vasco da Gamy, a także Klasztor Hieronimitów w stylu manuelińskim, w którym pochowano słynnego odkrywcę.

Przebywając stale w dużej międzynarodowej grupie mieliśmy mnóstwo okazji do rozmawiania po angielsku i poznawania rówieśników z innych krajów europejskich.