Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Edukacyjne Laboratorium ECDL

Laboratorium Edukacyjne ECDL

Z przyjemnością informujemy, iż pracownia komputerowa w naszej szkole pozytywnie przeszła procedurę akredytacji przeprowadzoną przez Komisję ds. Jakości PTI i uzyskała status Edukacyjnego Laboratorium ECDL.

W laboratorium można zdawać certyfikowane egzaminy potwierdzające kompetencje w zakresie korzystania ze środków i narzędzi współczesnej informatyki.

• ECDL - /European Computer Driving Licence/ -Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy - uwzglÄ™dnia zalecenia zawarte w Europejskich Standardach Informatycznych, potwierdza kwalifikacje osób przemieszczajÄ…cych siÄ™ pomiÄ™dzy krajami Unii Europejskiej jako pracownicy.
    • Certyfikat ECDL jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
    • Certyfikat ECDL potwierdza, że jego posiadacz ma wiedzÄ™ i umiejÄ™tnoÅ›ci wymagane przez pracodawców w krajach Unii Europejskiej.
    • Certyfikat jest wydawany w jÄ™zyku polskim i angielskim.
    • Część krajów Unii Europejskiej uznaÅ‚a ECDL jako standard decydujÄ…cy o przyjÄ™ciu do pracy w administracji publicznej (m.in. WÄ™gry, Hiszpania).
    • Firmy miÄ™dzynarodowe zatrudniajÄ…c nowych pracowników preferujÄ… osoby legitymujÄ…ce siÄ™ Certyfikatami ECDL.
    • WÅ‚ochy, Szwajcaria i Egipt uznaÅ‚y program nauczania ECDL jako standard edukacyjny.
    • Na podstawie rozporzÄ…dzenia MNiSW (od 12 lipca 2007 roku) polscy studenci, którzy posiadajÄ… Certyfikat ECDL mogÄ… być zwolnieni z obowiÄ…zkowego udziaÅ‚u w zajÄ™ciach technologii informatycznej.