Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Certyfikaty ECDL

Uroczyste wręczenie certyfikatów ECDL

24 kwietnia 2015 roku w Centrum Kultury odbyła się gala zakończenia roku szkolnego klas trzecich. Mieliśmy przyjemność gościć na uroczystości Mazowieckiego Koordynatora ECDL Pana Pawła Strawińskiego i egzaminatora ECDL Pana Bartłomieja Polaka.

Obecność tak znamienitych gości była związana z uzyskaniem przez osiemnastu uczniów klas maturalnych certyfikatu ECDL CORE.

Nasi uczniowie uczęszczali na zajęcia rozszerzonej informatyki i skorzystali z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy zdając siedem egzaminów z zakresu:

1. Podstaw technik informatycznych i komunikacyjnych
  2. Użytkowania komputerów i zarządzania plikami
  3. Przetwarzania tekstów
  4. Arkuszy kalkulacyjnych
  5. Użytkowania baz danych
  6. Grafiki menedżerskiej i prezentacyjnej
  7. PrzeglÄ…dania stron internetowych i komunikacji

Każdy egzamin trwał 45 minut i obejmował zadania praktyczne i teoretyczne wykonywane na platformie zewnętrznej ECDL.

Uczniowie Szymańska Ewelina, Grotek Maciej, Muliński Jakub, Kwiatkowska Anita, Sadoś Maciej, Kamiński Krystian, Opalińska Marta, Strzemieczna Monika, Oskiera Aleksandra, Pruszyński Adrian, Bednarski Marek, Norowska Magdalena, Damian Kuleta, Kacper Bruś, Patryk Puchała, Adolf Albert, Melon Adrian i Wrzesień Sebastian uzyskali z rąk Mazowieckiego Koordynatora ECDL Pana Pawła Strawińskiego i egzaminatora ECDL Pana Bartłomieja Polaka Certyfikat ECDL CORE, potwierdzający ich wiedzę i umiejętności. Ponadto każdy uczeń otrzymał upominki.

Nadmieniam, iż Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest honorowany w 146 krajach świata. W Polsce studenci mający certyfikat ECDL na podstawie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego mogą być zwolnieni z obowiązku udziału w zajęciach z zakresu technologii informacyjnej na uczelniach.

Jestem bardzo dumna z moich uczniów. Gratuluję wyników! i życzę takiej determinacji w spełnianiu własnych marzeń i celów, z jaką pracowali aby uzyskać certyfikat.

Ewa Matuszewska - egzaminator ECDL