Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024

KONCERT DLA WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Dosłownie „rzutem na taśmę”, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, 25 czerwca grupa uczniów zorganizowała występy dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żyrardowie.

W ramach programu ERASMUS+ współpracujemy z tą placówką od września 2014r. Warsztat Terapii Zajęciowej został powołany w 1993r. przez Międzywojewódzką Usługową Spółdzielnię Inwalidów NOVUM do rehabilitacji przez terapię zajęciową osób powyżej 16 r. ż. z orzeczeniem niepełnosprawności i zapisem w nim” żadna praca”. Części z tych osób udało się w WTZ uzyskać kwalifikacje i wrócić do czynnego życia zawodowego. Nasi uczniowie, starannie przygotowani, uczestniczyli zajęciach i imprezach w Warsztacie. Nadszedł czas, aby uczestników i terapeutów zaprosić do nas.

Zgodzili się dla nas wystąpić uczniowie, którzy zostali laureatami Szkolnego Festiwalu Sztuk „kSZESŁO" i szkolny zespół The Reds. Mieliśmy okazję pośmiać się z sarkastycznych dżentelmenów, szalejących Mickiewicza i Słowackiego i wzruszyć się przy piosenkach wykonywanych przez Marcina Dobrzyńskiego. Zespół The Reds uraczył nas utworami z bajek Disney’a.

Wszyscy, wraz z gośćmi, Panem Leszkiem Kamińskim, Członkiem Zarządu Powiatu Żyrardowskiego, Panią Kierownik Warsztatu – Krystyną Lipińską, Dyrekcją LO – Panią Beatą Stawicką, koordynatorem programu ERASMUS+, Panią Danutą Czyżewską i Panem Mirosławem Wasiewiczem – organizatorem naszego festiwalu sztuk mogli poczuć pełną ciepła, dobrej energii, okraszoną talentami wszelkim uczniów, atmosferę. Rozmowom, przy małym poczęstunku nie było końca i obietnicom, że musimy takie wydarzenie powtórzyć.

Całej grupie „erasmusowej” bardzo dziękuję, że chciało się Wam.