Strona Główna środa, Październik 17, 2018

Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich

Wewnątrzszkolne zasady oceniania

Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Procedury maturalne rok szkolny 2017/2018

Uroczysta Gala Wolontariatu

Co roku Centrum Wolontariatu w Polsce organizuje konkurs dla wolontariuszy "Barwy wolontariatu". Zainaugurowany w 2001 roku konkurs, co roku stwarza możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji wolontarystycznych, podzielenia się swoimi refleksjami na temat tej formy działalności. Nader wszystko stwarza możliwość podziękowania wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz organizacji lub środowiska lokalnego czy instytucji.
Nominowani do konkursu mogą być pojedynczy wolontariusze, grupy wolontariuszy, rodziny, które podejmują takie działania.

Wybrani na poziomie lokalnym laureaci spotykają się potem w etapie ogólnopolskim konkursu. W tym roku na konkurs nadesłano 450 zgłoszeń.
Spośród nich do dziesiątki nominowanych zostały wybrane przez Kapitułę dwie wolontariuszki z Żyrardowa – Natalia Ksit i Magdalena Boniecka. Obie zaangażowane są w "Klub 8", wolontariat działający w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, a także poświęcają swój czas, energię i umiejętności, aby bezinteresownie pomagać innym poza szkołą.
Magdalena pomaga dzieciom niepełnosprawnym w Domu Dziennego Pobytu, a Natalia daje swoją radość i uśmiech dzieciom w Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie.

Uroczysta Gala Wolontariatu odbyła się 31 maja 2010 roku w Pałacu Prezydenckim.
Od początku swojej kadencji prezydent Lech Kaczyński obejmował Honorowym Patronatem Galę Wolontariatu, stąd w tym roku mogła się ona odbyć właśnie w Belwederze, a wyróżnienia wręczał Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. W tym roku przypadły one Grupie Ratownictwa Specjalnego PCK w Żarach, grupie opiekującej się zwierzętami oraz "Latającym Babciom z Łodzi" - kobietom, zajmującym się m.in. opieką nad dziećmi i czytaniem im bajek.

Nagrody w konkursie "Barwy wolontariatu" otrzymała cała nominowana dziesiątka, a wśród nich obok żyrardowskich licealistek Małgosia Jabłońska, Danuta Lech z Dąbrowy Górniczej oraz Grzegorz i Emilia Ziółkowscy z Różana.
Danuta Lech zajmuje się pomocą rodzinom w kryzysie; organizuje zbiórki żywności, ubrań i mebli.
Grzegorz i Emilia Ziółkowscy pomagają m.in. mieszkańcom swojej miejscowości wypełniać wnioski o pomoc do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Natomiast Małgosia Jabłońska jest dzieckiem autystycznym, ale swoim uśmiechem, całą postawą i zaangażowaniem w pomoc innym potrafi zjednywać sobie ludzi.

Na pewno nie sposób nagrodzić tych wszystkich, którzy bezinteresownie pomagają innym, poświęcając swój czas i serce. Gala pokazała jak wiele różnych barw może mieć pomoc innym i jak bardzo może ona być zróżnicowana.
Pokazała jednocześnie, że wokół nas, także w naszym środowisku lokalnym, dzieje się wiele dobra, tylko chyba zbyt rzadko o tym mówimy.

ks. Tomasz Zieliński SDB

Obejrzyj galerię zdjęć