Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Święto Niepodległości 2015

„ Wiernie iść będziemy twoim śladem…”
czyli szkolne obchody Święta Niepodległości

97. rocznica odzyskania niepodległości była obchodzona w naszej szkole bardzo uroczyście i jednocześnie w sposób wyjątkowo atrakcyjny, za co należą się szczególne podziękowania pani wicedyrektor Agnieszce Przyjankowskiej i uczniom kl. I D.

W podniosłym i adekwatnym do powagi chwili tonie zapoznaliśmy się z historią święta, symboliką dat i sylwetkami polskich patriotów.

Z kolei w drugiej części następowały występy. Wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie jednej, wylosowanej pieśni patriotycznej. Zachęcani uroczą i nieraz żartobliwą konferansjerką, na scenę wkraczali uczniowie prezentując patetyczne, wzruszające i też radosne utwory. Rota, O mój rozmarynie, Szara piechota. Pałacyk Michla….

Ponadto uczniowie kl. III D przygotowali mini recital pieśni partyzanckich, tak piękny, tak refleksyjny, że pozostanie on w naszej pamięci na dłużej. Jednak finał wzbudził największy aplauz i entuzjazm. Otóż na scenie pojawił się chór nauczycieli na czele z panią dyrektor Beatą Stawicką i z werwą, z radością wykonał pieśń Przybyli ułani.

To niezapomniane przeżycie i doskonała lekcja patriotyzmu.

Marta Czarnocka

Album zdjęć w obiektywie Oli Tkaczyk

Album zdjęć w obiektywie Ani Jedynak, Bartosza Szustakowskiego, Weroniki Jaskułeckiej i Ady Sokół