Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
WF z klasą_2015

Przystąpiliśmy do Programu „WF z klasą”.

Jest to ogólnopolska akcja edukacyjna Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), Gazety Wyborczej i serwisu Sport.pl. Efektem programu ma być zmiana świadomości prozdrowotnej, podniesienie prestiżu wychowania fizycznego, edukacja na temat znaczenia aktywności fizycznej dzieci i dorosłych - zarówno osób sportowo aktywnych, jak i tych o słabszych predyspozycjach fizycznych. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia.Jest to już III edycja tego programu, w tym roku hasło przewodnie brzmi „Przewrót na wf-ie”.

Cały rok szkolny 2015/2016 będzie obfitował w mnóstwo działań mających charakter sportowy, rekreacyjny, turystyczny oraz prozdrowotny. Spróbujemy swoimi pomysłami i działaniami wyjść poza mury szkoły, a mianowicie zachęcić do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia mieszkańców Żyrardowa i okolic. 18 listopada odbyła się debata pt. „Sportowy Okrągły Stół”, która miała na celu ocenę stanu faktycznego wychowania fizycznego, organizacji pracy oraz zaprojektowania działań na bieżący rok szkolny.

Będziemy realizować ścieżkę Turystyczno – Regionlną w ramach której nastąpi współpraca z nauczycielami innych przedmiotów, zorganizowane zostaną rajdy, wyjazdy, wycieczki dla uczniów, interdyscyplinarne zajęcia, Lokalna Akcja Sportowa i wiele innych.

Głównym celem jest zmniejszenie liczby zwolnień z wychowania fizycznego, zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz aktywnego wypoczynku. Pokazaniu młodzieży, że sport to nie tylko rywalizacja i współzawodnictwo ale przede wszystkim rzeźbienie swojego charakteru.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga: http://blogiceo.nq.pl/czerwoniak/ i aktywnego komentowania i oceniania podejmowanych działań.

Koordynator Michał Ciecharowski