Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Big Data

Co to jest Big Data?

W dniu 23 listopada 2015r. klasa 2d wzięła udział w wykładach poświęconych nowoczesnym technologiom i zagrożeniom z nich wynikającym.

WÄ…tkiem przewodnim spotkaÅ„ przeprowadzonych w Kancelarii Sejmu RP w Warszawie byÅ‚ problem „Big Data”. Co to jest Big Data? Inwigilacja? Wielki Brat? Globalna wymiana wszelkich informacji? O Big Data powstaÅ‚o ostatnio sporo mitów, a samo wyrażenie, choć nie do koÅ„ca jasne, budzi wÅ›ród internautów popÅ‚och i przerażenie – czy koncerny kompletnie nas zdominujÄ…, majÄ…c wszystkie dostÄ™pne informacje na nasz temat? W ciÄ…gu kilku ostatnich miesiÄ™cy wyrażenie Big Data zyskaÅ‚o sporÄ… popularność. Użytkownikom Internetu, w tym także naszym uczniom kojarzy siÄ™ raczej negatywnie: z inwigilacjÄ…, zbieraniem o nas danych i niecnym ich wykorzystywaniem przez różne podmioty.

Uczniowie mogli dowiedzieć się o zagrożeniach oraz sposobie ich unikania, świadomym wykorzystywaniu zasobów internetowych oraz komunikatorów.

Na zakończenie wykładów uczestnicy wzięli udział w zwiedzaniu Sejmu RP, mogli poznać zadania parlamentu, jego organizację a na sejmowych korytarzach spotkać znanych z ekranów TV polityków czy dziennikarzy. Mamy nadzieję, że była to ciekawa i godna polecenia lekcja wiedzy o społeczeństwie.