Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Zasadzenie dębów

Zasadzenie dębu przy siedzibie LO

W środę, 23 czerwca 2010, przy siedzibie LO, odbyło się uroczyste zasadzenie pierwszego z dziewięciu dębów, symbolizujących minione dekady istnienia naszej szkoły.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoÅ‚y zaprosili do wspólnego sadzenia dÄ™bu Pana Andrzeja Wilka - prezydenta Å»yrardowa, Jerzego Rubikowskiego - prezesa PrzedsiÄ™biorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, Ryszarda Chudzika - wiceprezesa PrzedsiÄ™biorstwa Gospodarki Komunalnej i Mariana Rusinowskiego – prezesa Å»yrardowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także przedstawiciela Rady Rodziców PaniÄ… MonikÄ™ NowickÄ….

"- Nie ukrywam, że udziaÅ‚ w tej akcji jest dla mnie wyjÄ…tkowo ważny – powiedziaÅ‚ prezydent Andrzej Wilk. – Jako absolwent tej szkoÅ‚y mam do niej wyjÄ…tkowy sentyment. Mam też nadziejÄ™, że posadzone przez nas drzewa - jak na dÄ™by przystaÅ‚o - przetrwajÄ… co na najmniej tysiÄ…c lat, a wraz z nimi trwać bÄ™dzie Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce im. S. Å»eromskiego w Å»yrardowie."

Dyrektor Liceum, Pani Genowefa Milczarek, zapowiedziała posadzenie kolejnych dębów na terenie poprzedniej siedziby liceum i w Parku Miejskim im. K. A. Dittricha.

O dziejach szkoły opowiadać będą zamieszczone przy dębach tabliczki informacyjne.

Obejrzyj galerię zdjęć