Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Konkurs Krasomówczy 2015

11 grudnia 2015r. odbyły się w Muzeum Niepodległości w Warszawie przesłuchania uczniów startujących w XII Konkursie Krasomówczym, wśród nich był Krzysztof Lubański z klasy 1d naszego liceum. Pod opieką Bożeny Gąsiorowskiej przygotował orację poświęconą jednemu z polskich noblistów i niegdyś bardzo popularnych autorów-Henrykowi Sienkiewiczowi. Jury reprezentujące Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów oraz pracowników Muzeum Niepodległości ogłosiło w zeszłym tygodniu wyniki, które są dla nas przyczyną do radości:

Wyniki XII Konkursu Krasomówczego

„Henryk Sienkiewicz — geniusz skupiający w sobie ducha narodu, pełen wyjątkowych zasług jako pisarz epicki” i „Adam Chmielowski — znany jako święty Albert — założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek, powstaniec, malarz, święty”

Szkoły ponadgimnazjalne

• Dyplom laureata I miejsca — Krzysztof Lubański — LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
  • Dyplom laureata II miejscaNorbert Michalski — LO w Mszczonowie
  • Dyplom laureata III miejscaKatarzyna Jóźwiak — LO w Mszczonowie
  • Dyplom laureata III miejscaMagdalena Perzyna — LO w Mszczonowie

Dyplomy laureata

• Natalia Giec — LO w Mszczonowie
  • Aleksandra Osińska — LO w Mszczonowie

Dyplom — wyróżnienie

• Natalia Czepik — LO w Mszczonowie
  • Paulina Lubaszewska — XLVI LO w Warszawie
Gratulujemy zwycięzcy!

Uroczyste zakończenie XII Konkursu Krasomówczego z rozdaniem nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników odbędzie się 22 stycznia 2016 r. (piątek) w Muzeum Niepodległości w Warszawie (Aleja Solidarności 62) o godz. 12.00.