Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej

zdjęcia ze strony www.zyrardow.pl

W dniu 28.08.2010 odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ufundowanej przez absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej z roku 1942.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez biskupa Józefa Zawitkowskiego. Uczestniczyli w niej między innymi absolwenci z czasów wojny, przedstawiciele Rady Miasta i organizacji kombatanckich, harcerze oraz uczniowie naszej szkoły.

Po mszy, absolwenci Miejskiej Szkoły Handlowej w Żyrardowie wraz z prezydentem Andrzejem Wilkiem, odsłonili tablicę upamiętniającą działalność Miejskiej Szkoły Handlowej i tajne nauczanie w okupowanym Żyrardowie.

Tablica mieści się na budynku dawnego sądu przy ul. 1 Maja 25.