Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Sukces!

Kolejni medaliści w gronie uczniów "Czerwoniaka".

Niebywałym sukcesem dla reprezentacji pływackiej naszej szkoły zakończyła się Pierwsza Runda Żyrardowskiej Ligi Pływackiej o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa. Zawody odbyły się 22 marca 2016 r. w pływalni AQUA Żyrardów.

Spośród szkół miejskich i powiatowych brało udział 150 zawodników, w tym skromna siedmioosobowa drużyna z Liceum im. Stefana Żeromskiego. Mimo takiej liczby, uczniowie ci wywalczyli 6 medali w konkurencjach indywidualnych ( 100 m. stylem dowolnym), oraz 2 medale w sztafecie ( 4x 50m.).

Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego wystąpiła w składzie:

1. Adrianna Sokół 1A (2 złote medale);
  2. Michał Bartoszek 1A (1 złoty i 1 srebrny medal w sztafecie);
  3. Kacper Oracz 1A (2 srebrne medale);
  4. Jan Głuski (2 srebrne medale);
  5. Łukasz Pachucki 2A (srebrny medal w sztafecie);
  6. Łukasz Redwański (1 złoty w sztafecie i 1 brązowy);
  7. Karol Nowak (złoty w sztafecie).

Opiekunem był Paweł Kwietniewski.

Kolejne zmagania pływackie odbędą się na przełomie maja i czerwca.

Liczymy na dalsze sukcesy.