Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Wykład w WWSI_2016

Wykład w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki

W dniu 7 kwietnia 2016 r. uczniowie uczący się informatyki na poziomie rozszerzonym, pod opieką p. Ewy Matuszewskiej i p. Ewy Trzaskowskiej, uczestniczyli w wykładzie dotyczącym tworzenia serwisów internetowych. Wykład w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki prowadził dr Piotr Kopciał.

Uczniowie mieli możliwość skonfrontowania i uprządkowania swojej wiedzy z zakresu programowania stron internetowych. Ponadto zostali zachęceni do korzystania z gotowych kursów oferowanych przez WWSI. Ukończenie pięciu kursów i uzyskanie certyfikatów może skutkować otrzymaniem statusu studenta IT WWSI.

Nasza szkoła jest zarejestrowana w programie IT Szkoła - chętni uczniowie mają możliwość udziału w certyfikowanych kursach e-lerningowych (otwarte kursy IT), wykładach stacjonarnych (Wszechnica Informatyczna), konkursach tematycznych i kołach naukowych oraz innych przedsięwzięciach organizowanych w programie. Nasi uczniowie są już uczestnikami platformy i będą podwyższać swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach przez uzyskiwanie certyfikatów, gdyż wiele treści zawartych w kursach realizowanych jest na zajęciach z Informatyki.

Certyfikaty uzyskiwane przez uczniów świadczą o ich zainteresowaniach i ciągłym kształceniu i są cenne dla przyszłych pracodawców.