Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Wizyta Anni Brejnholt w naszej szkole

Kolejna okazja do ćwiczenia porozumiewania się w językach obcych, poznawania kultury europejskiej i nawiązywania przyjaźni z zagranicznymi rówieśnikami.

W ubiegłym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę ze szkołą Haarby Efterskole z Danii.

Koordynatorka ze strony duńskiej, Anni Brejnholt, gościła w Żyrardowie 15-16 czerwca 2010, aby zapoznać się z naszą szkołą, porozmawiać z dyrekcją, z nauczycielami i uczniami.

Wynikiem tego kontaktu jest wymiana uczniów, którą przeprowadzimy w bieżącym roku szkolnym.

W dniu 25 października 2010 dwudziestoczteroosobowa grupa uczniów wraz z dwoma nauczycielami pojedzie do Haarby, gdzie spędzi tydzień, biorąc udział w lekcjach, zajęciach sportowych, artystycznych i wycieczkach. Uczniowie będą mieszkali w internacie szkolnym wraz ze swoimi duńskimi gospodarzami.

W dniu 14 lub 15 marca 2011 nastąpi rewizyta i taka sama grupa duńskich nauczycieli i uczniów przyjedzie na tydzień do Żyrardowa. Uczniowie zamieszkają w domach polskich uczniów, którzy w październiku byli w Danii. Nasza szkoła przygotuje dla nich i dla ich polskich gospodarzy zajęcia o podobnym charakterze do tych, w jakich brali udział w Danii.

Czekają nas nowe doświadczenia i kolejna inspirująca przygoda

Danuta Czyżewska, koordynator projektu.