Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Nowy grant COMENIUSA
COMENIUS

DOSTALIŚMY NOWY GRANT COMENIUSA

25 czerwca 2010 otrzymaliśmy informację, że projekt "Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości” został zaakceptowany do realizacji!

W niezależnej ocenie dwóch ekspertów nasz wniosek aplikacyjny uzyskał wystarczającą liczbę punktów, abyśmy, mimo ujemnych punktów za fakt, że od roku 2005 nieprzerwanie korzystamy z grantów Comeniusa, mogli realizować nasz projekt z finansowym wsparciem Unii Europejskiej. Nasza szkoła otrzymała na ten cel 20 000 euro, czyli najwyższy możliwy grant Comeniusa przyznawany w roku 2010 dla szkół w Polsce.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata i zakończy się 31 lipca 2012. Za otrzymany grant musimy zrealizować wszystkie działania zaplanowane we wniosku, co oznacza, między innymi, wyjazd za granicę minimum 24 osób w ciągu dwóch lat.

Naszymi partnerami w projekcie są cztery szkoły europejskie:

• Spanga Gymnasium i. Stockholm ze Sztokholmu w Szwecji
  • Larkin Community College z Dublina w Irlandii
  • Anafartalar Ticaret Meslek Lisesi z Ankary w Turcji
  • Liceo Artistico "Paolo Candiani" z Busto Arsizio we Włoszech

W bieżącym roku szkolnym odbędą się dwa spotkania projektowe - pierwsze w listopadzie 2010 w Irlandii, a drugie w marcu lub w kwietniu w Turcji.
W przyszłym roku szkolnym planujemy spotkanie we Włoszech w październiku lub listopadzie, w Szwecji w lutym i w Żyrardowie w marcu lub kwietniu.

W wyjazdach zagranicznych będą, jak zwykle, uczestniczyli uczniowie najbardziej zaangażowani w działania projektowe.
Będzie co robić, ale satysfakcja murowana.

Gorąco zachęcam wszystkich uczniów do pracy w projekcie.

Danuta Czyżewska, koordynator projektu.