Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
VILASSAR DE MAR

VILASSAR DE MAR, LA RAMBLA, SAGRADA FAMILIA, CASTELLERS I MY!

Wreszcie, dostatecznie ochłonęliśmy po podróży, aby podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.

W ramach programu ERASMUS+, do Hiszpanii wyjechało pięcioro uczniów (Olga Chechłacz, Paulina Maziarz, Magdalena Nowakowska, Mateusz Koźbiał i Klaudia Grabalska) oraz dwóch opiekunów. Wymiana trwała od 17 do 23 kwietnia tego roku Uczniowie mieszkali w okolicach miejscowości Vilassar de Mar, w domach gospodarzy.

Pierwszego dnia zapoznawaliśmy się z osobami z innych krajów, również podczas gry integracyjnej na zbudowanie jak największej wieży z makaronu. Drugiego dnia mieliśmy wycieczkę do Barcelony. Zwiedziliśmy port Vell, ulicę La Rambla i Plac de Catalunya. Podążaliśmy zgodnie z wytycznymi mapy, która była częścią gry miejskiej. Trzeci dzień również spędziliśmy w Barcelonie, zwiedzaliśmy gotyckie i współczesne zabytki. Czwarty dzień poświęcony był sanktuarium w klasztorze Montserrat (koncert chóru chłopięcego, wjazd kolejką szynową do mniejszych świątyń). Tego samego dnia uczestniczyliśmy w próbie 200 – letniej tradycji katalońskiej, Castells, która otrzymała Wpis na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości w 2010r. UNESCO – tworzenie wież ludzkich. Piąty dzień to święto Sant Jordi – święto róż, które daje się dziewczętom i książek dla chłopców – katalońskie walentynki. W szkole, z tej okazji, m.in. ułożyliśmy ludzką różę zarejestrowaną dronem. Wszelkie nasze aktywności można obejrzeć na profilu FB utworzonym specjalnie dla potrzeb spotkania w Katalonii – Vilatzara Knows No Borders. A szóstego dnia już trzeba było się żegnać z hiszpańskim słońcem.

Uczniowie klas 2a, 2b, 2c