Strona Główna Pitek, Kwietnia 26, 2024
Mural

MURAL

W sobotę 14 maja br grupa uczniów pod opieką Anny Kornowskiej i Katarzyny Zagrajek wzięła udział w warsztatach malowania murali na terenie Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

W industrialnym otoczeniu dawnych hal poprzemysłowych wolontariusze pomagali stworzyć największy mural w naszym mieście, który powstanie na kilkuset metrach kwadratowych elewacji muzeum. Warsztaty zostały poprowadzone przez artystę grafika Łukasza Kasperczyka.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i innych wolontariuszy poprawi się estetyka popadającego w ruinę obszaru Bielnika, odsłaniając niezwykłą historię tego miejsca.

live video użytkownika TJN24