Strona Główna Pitek, Kwietnia 19, 2024
Pangea

Uczniowie „Czerwoniaka” wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu matematycznego Pangea.

Pangea to darmowy konkurs matematyczny, którego celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie matematycznych zdolności wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: pierwszy odbywa się na terenie szkoły, do której uczęszcza uczestnik, drugi (finałowy) jest organizowany równolegle w Warszawie i Wrocławiu.

Tegoroczna, 3 już edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całego kraju. W pierwszym etapie zarejestrowano 120 635 uczestników.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie po raz pierwszy wzięli udział w Pangei w tym roku. Śmiało można powiedzieć, że odnieśli sukces w Konkursie. Do drugiego etapu Konkursu zakwalifikowało się tylko 270 licealistów z całej Polski, a wśród nich aż troje naszych uczniów.

Podczas Gali konkursu, 20 maja 2016 roku, nagrody i wyróżnienia w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych odebrało 20 najlepszych finalistów z każdej kategorii. Wśród nagrodzonych byli dwaj tegoroczni maturzyści „Czerwoniaka”: Łukasz Młynarczyk, który zajął 13 miejsce oraz Filip Jagura – 18 miejsce.

Uroczystość była ukoronowaniem wytężonej pracy uczniów, a także nauczycieli i wychowawców, którzy pragną popularyzować matematykę oraz wyłaniać utalentowane młode umysły.