Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Good Game Warsaw 2016

Good Game Warsaw

Zdjęcie ze strony http://www.gram.pl/galerie/good-game-expo-2016

W dniu 23 września 2016 r. uczniowie z rozszerzoną informatyką pod opieką p. Ewy Matuszewskiej i p. Marcina Śledzia uczestniczyli w przedmiotowej wycieczce do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo na Good Game Warsaw. Organizatorzy pomyśleli o młodzieży i przysłali bezpłatne wejściówki.

Trzonem eventu były gry wideo, ale nie zabrakło i atrakcji dla osób preferujących planszówki, komiksy czy też po prostu fascynujących się najnowszym sprzętem komputerowym. Na stoiskach czysto growych można było wziąć udział w rozgrywkach e-sportowych produkcji takich jak League of Legends i Counter Strike: Global Offensive czy Hearthstone: Heroes of Warcraft. Ci, którzy nie mieli ochoty rywalizować z innymi, mogli podziwiać rozgrywki profesjonalistów we wspomnianych tytułach. Poza główną sceną uczniowie mogli uczestniczyć w amatorskich zmaganiach i pograć na rozstawionych komputerach i konsolach w produkcje takie jak FIFA, Fallout 4, NBA 2K17, Wiedźmin 3 i kilkanaście innych produkcji.

Nasi uczniowie mieli możliwość obcowania nie tylko z najnowszymi technologami, takimi jak druk 3D oraz wirtualna rzeczywistość, ale mogli zapoznać się w strefie retro z "dinozaurami" współczesnych komputerów takimi jak Atari, Commodore, pierwsze PC i klasycznymi grami.

Ponadto uczestnicy targów mieli możliwość bezpoÅ›redniego porozmawiania z twórcami – zadania im pytaÅ„ o to, w jaki sposób znaleźli siÄ™ w branży, jakie umiejÄ™tnoÅ›ci potrzebne sÄ… do tworzenia gier i posÅ‚uchania tego nad czym obecnie pracujÄ…. W strefie edukacyjnej wykÅ‚adowcy Akademi Programisty w sposób interesujÄ…cy prowadzili warsztaty Minecraft oraz warsztaty Scratch. Nasi uczniowie uczestniczyli w zajÄ™ciach z programowania gier.

W czasie naszego pobytu na targach odbyÅ‚o siÄ™ szereg ciekawych wystÄ…pieÅ„ prelegentów, przedstawicieli branży gier video, czasopism komputerowych oraz zagranicznych goÅ›ci. Wszyscy zachÄ™cali do nauki programowania, gdyż zapotrzebowanie rynku na profesjonalnie przygotowanych programistów jest ogromne – to jedna z najbardziej rozwojowych branż we współczesnym Å›wiecie.

O zainteresowaniu młodzieży uczestnictwem w Good Game Warsaw może świadczyć fakt, że niektórzy postanowili wrócić tu w sobotę i niedzielę.