Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Cztery razy złoto

Wielkim sukcesem zakończyły się pierwsze zawody sportowe w roku szkolnym 2016/2017 w sztafetowych biegach przełajowych. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego reprezentowała sztafeta damska i męska. Zawody rozgrywane były na dwóch szczeblach: powiatowym i międzypowiatowym. Pierwszy etap odbył się 5-ego października na stadionie lekkoatletycznym przy ZSP w Osuchowie, zaś drugi 10-ego października na terenie Gminy Nowa Sucha.

Zawody w Osuchowie rozgrywane byÅ‚y w rzÄ™siÅ›cie padajÄ…cym deszczu. Już od samego startu obydwie nasze reprezentacje wypracowaÅ‚y dużą przewagÄ™ i nie oddaÅ‚y jej aż do samej mety. Ostatni uczeÅ„ naszej szkoÅ‚y przybiegÅ‚ z kilkusetmetrowÄ… przewagÄ… nad kolejnÄ… mÄ™skÄ… sztafetÄ…, a koÅ„czÄ…ca zawodniczka ,,Czerwoniaka’’ wbiegÅ‚a na metÄ™ przed wyruszeniem ostatniej zmiany z innej szkoÅ‚y.

Szczebel międzypowiatowy obsadzony był silnymi reprezentacjami innych powiatów. Również tutaj obydwie nasze sztafety nie pozwoliły cieszyć się ze złota pozostałym szkołom. Podobnie jak w Osuchowie już od pierwszych zmian przewaga była znamienna i utrzymana była do przekroczenia mety przez ostatnich zawodników. Zwycięstwo na terenie Gminy Nowa Sucha pozostawiło lekki niedosyt, gdyż dla szkól ponadgimnazjalnych nie przewidziane były medale, puchary czy choćby dyplomy, za co organizatorom należy się czerwona kartka.

Możemy śmiało powiedzieć o wielkim sukcesie i nieprzeciętnym przygotowaniu uczniów reprezentujących nasze liceum.

Sztafety wystąpiły w następujących składach:

• damska - Karczewska Paulina 1A;Saiki Julia 1C; Krawczyk Agnieszka 1D; Darska Oliwia 1E; ŹródÅ‚owska Natalia 1E; Jarkiewicz Magdalena 1F; GaÅ‚Ä™ziewska Aleksandra 2B; Rykaczewska Marlena 2B; Jagura Julia 2B; Michalak Iza 2D; Nitkiewicz Marta 2F; Sabatowska Martyna 2F.
  • mÄ™ska - SzymaÅ„czak Piotr 1D; Marusiak Konrad 2B; GoÅ‚Ä™biowski Maciej 2B; Koziarek Adrian 2B; Krawczyk Kacper 2B; Jarota Mateusz 2D; Nalej Maciej 2D; Petrykowski Olaf 2D; Wójcicki Jakub 2E;Kuran BartÅ‚omiej 2F; Marusiak Dominik 2F; ÅšwiÄ…tkowski Kamil 3D; Bajurski Krzysztof 3F.

Opiekunem grup był p. Paweł Kwietniewski.

Kolejne zawody już na szczeblu wojewódzkim odbędą się 21-ego października w Ostrołęce - trzymajcie za nas kciuki.

Kwieciu