Strona Główna Pitek, Kwietnia 26, 2024
Mistera Czerwoniaka 2016

Dzień Chłopaka, czyli wybory „Mistera Czerwoniaka"

30 września 2016r. po raz pierwszy w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie odbyły się wybory „Mistera Czerwoniaka”. Pomysłodawczynią i organizatorką eventu była Karolina Chojecka. Nad wszystkim czuwała pani prof. Monika Schotkosky.

Wszystko zaczęło się od pytania pani prof. o organizację dnia chłopaka w naszej szkole. Karolina podjęła inicjatywę, i postanowiła zająć się organizacją tego małego święta, aby panowie poczuli się docenieni przez panie.

Szansę na udział miał każdy uczeń płci męskiej w szkole. Kandydaci mogli zgłaszać się sami, bądź byli zgłaszani przez innych (głównie przedstawicielki płci pięknej). Cała akcja okazała się strzałem w dziesiątkę i cieszyła niezwykle dużą popularnością wśród społeczności uczniowskiej – zostało zgłoszonych około 50 kandydatów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się jedynie 10: Krzysztof Bajurski, Konrad Marusiak, Dominik Marusiak, Czarek Majchrzak*, Kuba Wójcicki**, Jakub Kociszewski, Bartek Kuran, Bartek Motylewicz, Łukasz Dębski oraz Kuba Maciejewski.

Podczas pokazu na długiej przerwie, nastąpiło przedstawienie kandydatów oraz były im indywidualnie zadawane pytania. Zwycięzcę wybierało jury w składzie: Julia Glińska, Monika Michalak, Wiktoria Pietrzak, Dominika Szustkiewicz, Aleksandra Cebula, Natalia Gronkiewicz, Klaudia Bodecka, Aleksandra Krześniak, Agata Pietuszko, Aleksandra Osińska. Odbyło się także głosowanie na „Mistera publiczności” na Facebooku.

Wyniki:

Mister: Bartek Motylewicz

I vice mister: Dominik Marusiak

II vice mister: Łukasz Dębski

III vice mister: Jakub Kociszewski

Mister Publiczności: Dominik Marusiak

Nagrodą dla zwycięzcy była korona oraz „ciacho dla ciacha”, oraz otrzymał oficjalny tytuł „Mister Czerwoniaka 2016”. Pozostali panowie zostali nagrodzeni babeczkami upieczonymi przez jedną z uczennic.

Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz organizatorów.

*Brał udział wśród publiczności, nie brał udziału w pokazie.

**Wycofał się