Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
EDzJ2016

Europejski Dzień Języków w Czerwoniaku

Z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu dzieÅ„ 26 wrzeÅ›nia zostaÅ‚ ogÅ‚oszony jako Europejski DzieÅ„ JÄ™zyków i od tego czasu jest obchodzony w caÅ‚ej Europie. Jego główne cele to: podnoszenie Å›wiadomoÅ›ci w zakresie bogactwa i różnorodnoÅ›ci jÄ™zykowej i kulturowej Europy oraz ukazanie ogromnego znaczenia uczenia siÄ™ i nauczania jÄ™zyków obcych. „JÄ™zyki to nasza siÅ‚a” – brzmi hasÅ‚o tegorocznej edycji.

W naszym liceum Europejski DzieÅ„ JÄ™zyków odbyÅ‚ siÄ™ po raz drugi. Lekcje jÄ™zyka francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego wyglÄ…daÅ‚y inaczej niż zwykle. Uczniowie rywalizowali miÄ™dzy sobÄ… pracujÄ…c w grupach i rozwiÄ…zujÄ…c quiz dotyczÄ…cy ciekawostek jÄ™zykowych. NastÄ™pnie odbyÅ‚y siÄ™ różnorodne gry i zabawy, podczas których rozlosowano liczne nagrody i upominki. Nauczyciele i uczniowie zgodnie podkreÅ›lajÄ…:” Europejski DzieÅ„ JÄ™zyków to niezwykle ciekawa inicjatywa i warto jÄ… kontynuować w przyszÅ‚oÅ›ci”.