Strona Główna ¶roda, Maja 08, 2024
Dzień Dyni

Na pewne sprawy ludzie zawsze bÄ™dÄ… różnie reagowali – w Polsce akurat jednym z dość kontrowersyjnych tematów jest obchodzenie Halloween. OsobistoÅ›ci koÅ›cielne przypominajÄ…, że jest to powiÄ…zane z pogaÅ„skimi wierzeniami, niektórzy twierdzÄ…, że Polacy nie powinni przejmować tradycji zachodnich, a inni tÅ‚umaczÄ…, że to tylko zabawa dla dzieci i pretekst do zdobycia garÅ›ci sÅ‚odyczy. PodziaÅ‚ jest wyraźnie widoczny.

Dlatego też trzeba szukać jakiegoÅ› porozumienia, dojść do kompromisu – SamorzÄ…dowi Szkolnemu udaÅ‚o siÄ™ taki wypracować w tym roku. DziÄ™ki temu niezależnie od poglÄ…dów uczniowie mogli z tego dnia skorzystać – w ciÄ…gu godzin szkolnych ze specjalnego „dyniowego” bufetu, a ci o mocniejszych nerwach w godzinach wieczornych mogli siÄ™ udać na wieczór horrorów.

Tradycyjnie jak przy innych akcjach sprzedaży jedzenia na parterze stanęły specjalne stragany obficie wyposażone w tace z babeczkami, ciastami i ciastkami w różnym stopniu zawierającymi dynie. Za drobną opłatą każdy mógł czegoś skosztować.

Natomiast po lekcjach, okoÅ‚o 17 zgromadziÅ‚a siÄ™ grupa ludzi o stalowych nerwach, którzy zeszli do najciemniejszych kazamatów szkoÅ‚y – piwnicy – i tam wzięła udziaÅ‚ w seansie filmowym. Aby choć w maÅ‚ym stopniu zahamować szczÄ™kanie zÄ™bów ze strachu mogli zakupić specjalny zestaw zÅ‚ożony z Coca- Coli i popcornu. W miÄ™dzyczasie odbyÅ‚a siÄ™ też licytacja lampionów zrobionych z dyni. „Gdy go tylko zobaczyÅ‚am nie mogÅ‚am oderwać wzroku. A przecież i pieniÄ…dze z licytacji zostanÄ… przeznaczone na szczytny cel – zasilenie budżetu SamorzÄ…du Szkolnego” – wyznaÅ‚a jedna z nauczycielek czuwajÄ…cych nad przebiegiem caÅ‚ego wydarzenia, Pani Monika Schotkosky. DrugÄ… z opiekunek byÅ‚a Pani Joanna Kluczek, która pilnowaÅ‚a wejÅ›cia do szkolnych „podziemi”. „Kiedy siÄ™ rozchodziliÅ›my widziaÅ‚am, że uczniowie sÄ… zadowoleni, wiÄ™c cieszÄ™ siÄ™, że coÅ› takiego zorganizowaliÅ›my.”

WedÅ‚ug uczniów wieczorek filmowy byÅ‚ caÅ‚kiem udany. Jedna z pytanych, Oliwia Nowak stwierdziÅ‚a: „atmosferÄ™, licytacje i bufet z przekÄ…skami oceniam na szóstkÄ™ z plusem!”.

Jak widać, tegoroczny Samorząd nie próżnuje i dba o wszystkich. Oby więcej takich atrakcji!

Marek Chmielewski