Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Mini 2016

MiNI Akademia Matematyki

Od lat chętni uczniowie Czerwoniaka biorą udział w zajęciach MiNI Akademii Matematyki, organizowanych przez Politechnikę Warszawską.

Co prawda trzeba poświęcić czas w sobotę, ale z zajęć można dowiedzieć się ciekawych rzeczy i zawsze kilkunastu uczniów naszej szkoły z tego korzysta. Wczoraj odbyły się ostatnie zajęcia w tym roku kalendarzowym. Przy okazji wzięliśmy udział w otwartych wykładach z fizyki na Uniwersytecie. Dowiedzieliśmy się o niektórych "paradoksach w fizyce".

Wykład i warsztaty na politechnice były ciekawą kontynuacją tematu, bo hasłem przewodnim była "magia matematyki" i dowiedzieliśmy się, jak matematycznie wyjaśnić niektóre sztuczki karciane.

Kordian Makulski jako jedyny nasz uczeń nie opuścił ani jednych zajęć MiNI Akademii w tym roku kalendarzowym. Gratulujemy wytrwałości!

Dzięki Radzie Rodziców uczniowie regularnie wyjeżdżający mieli po raz pierwszy refundowane bilety PKP.