Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Stefanki 2016_a

Stefanki 2016 – wielkie święto szkoły

Z okazji obchodzonego święta patrona naszej szkoły, Stefana Żeromskiego, uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji.

Pierwszą z nich było spotkanie z Rafałem Bakalarczykiem.

Kolejna odbyła się 28 listopada. - Gra terenowa, czyli jakie sekrety kryje ten Czerwoniak…? Samorząd Uczniowski po raz kolejny stworzył zabawę-grę terenową dla klas pierwszych, pozwalającą im lepiej poznać szkołę, ale jednocześnie ich patrona – każda stacja to pytanie z zakresu wiedzy o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.

W tym roku główne obchody Stefanek przypadły na 30 listopada. Profesor Bożena Gąsiorowska zadbała, żeby jeszcze bardziej przybliżyć patrona wszystkim uczniom i zorganizowała dwa konkursy, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji i okazały się wspaniałą zabawą.

- Wyścig kolaży? Jak się okazało pod przewrotną i tajemniczą nazwą kryła się zabawa plastyczno-słowna, której celem było stworzenie pracy techniką kolażu [fr. collage], nawiązującej do postaci Stefana Żeromskiego.

- Złote Usta Stefana 2016 Śmiało można powiedzieć, że do tradycji nowej generacji należy organizowany już od trzech lat konkurs mini-przemówień. Jak nieciężko się domyślić, zmagania mają na celu uczczenie pamięci patrona liceum – Stefana Żeromskiego oraz zachęcenie młodzieży do poznania twórczości i życia pisarza.

- „Wszyscy jesteśmy Stefankami” – wspomnienie o nauczycielach, którzy odeszli. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również spektakl przygotowany przez klasę 1d – „Wszyscy jesteśmy Stefankami”. Pieczę nad przedstawieniem sprawowała profesor Kinga Sałaj. Jednak jak sama podkreśliła, spektakl jest tak wyjątkowy, ponieważ został w całości przygotowany przez uczniów. Tu niesamowitym talentem wykazał się Jakub Wacławek, który sam napisał scenariusz, przeprowadził castingi, wyreżyserował spektakl a nawet wcielił się w jedną z ról.

- Finał Stefanek Tradycyjnie Stefanki kończył mecz siatkówki – uczniowie kontra nauczyciele. Prócz siatkarzy zebrana społeczność szkolna mogła zobaczyć pokazy judoków, cheerleaderek i tancerek z naszej szkoły.

Pełne sprawozdanie ze święta w zakładce sprawozdania.

Galeria zdjęć w obiektywie Sandry Wojtczak