Strona Główna Czwartek, Kwietnia 18, 2024
Szanowni Państwo!

W poczuciu dumy, informuję Wszystkich, którzy wzięli udział w zorganizowanej przez Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość i współpracujące z nim szkoły Warszawy i całego Mazowsza 9 edycji akcji „Paczka dla kombatanta ze Lwowa i Polaków z obwodu lwowskiego”, że dzięki Państwa ofiarności i zaangażowaniu udało się przekazać potrzebującym

- 800 paczek żywnościowych i rzeczowych oraz znaczną kwotę pieniędzy,

z czego ośrodek koordynacyjny przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie zebrał:

156 paczek żywnościowych i 2.500 złotych

Należy wspomnieć, że każda osoba zaliczana do kombatantów lub osób represjonowanych obok paczki żywnościowej otrzymała po 900 zł, co obecnie stanowi równowartość czterech emerytur.

W imieniu obdarowanych wzruszonych Państwa szczodrością składam Wszystkim serdeczne podziękowania za aktywny udział w naszej akcji.

Dziękuję Ks. Proboszczowi Markowi Wyszomierskiemu i wszystkim salezjanom z parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie za wsparcie modlitwą i opłatkiem naszego przedsięwzięcia.

Dziękuję Dyrektorom, nauczycielom i uczniom szkół żyrardowskich:

• Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego (w tym szczególnie klasie 1 D, która włożyła wiele wysiłku w pakowanie paczek)
  • Zespołu Szkół Publicznych nr 3
  • Zespołu Szkół Publicznych nr 6
  • Zespołu Szkół Publicznych nr 7
  • Zespołu Szkół Publicznych nr 4
  • Zespołu Szkół Społecznych STO w Żyrardowie
  • Zespołu Szkół Nr 1 w Żyrardowie ul. Bohaterów Warszawy 4
  • Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie ul. Legionów Polskich 54/56
a także Dyrektorom nauczycielom, wychowawcom i młodzieży:
  • LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej
  • Zespołu Szkół nr 4 w Skierniewicach
  • Zakładu Poprawczego w Studzieńcu
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im .gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie
Dziękuję:
  • kibicom klubu Legia Warszawa, którzy od kilku lat są naszymi niezawodnymi współpracownikami w zbieraniu produktów żywnościowych
  • strzelcom z Międzyborowa i Kalisza, których wpłaty pieniężne pozwoliły okazać hojność kombatantom
  • słuchaczom Uniwersytetu III Wieku w Żyrardowie
i wszystkim indywidualnym ofiarodawcom paczek lub pieniędzy, których dla szczupłości miejsca nie sposób wymienić.

Bądźcie Państwo pewni, że przy wigilijnym stole towarzyszyć Państwu będzie błogosławieństwo kresowych Polaków, którym ta pomoc była bardzo potrzebna.

W imieniu Zrzeszenia WiN i LO Żyrardów

Sławomir Maszewski