Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024

Obchody 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego
im. Stefana Żeromskiego
w Żyrardowie.

W dniach 8-9 pażdziernika 2010r. odbyły się uroczystości rocznicowe.

Do wspólnego świętowania jubileuszu przygotowała się cała społeczność Naszego Liceum. Nauczyciele wspólnie z uczniami opracowali publikacje i wystawy dotyczące wydarzeń ostatniej dekady, warsztatów, konkursów, wyjazdów, międzynarodowych projektów. Zbierali również stare zdjęcia tworząc album wspomnień o szkole i nauczycielach.

W piÄ…tek 8 października w godzinach 8.00-12.00 mÅ‚odzież poznawaÅ‚a historiÄ™ naszej szkoÅ‚y, oglÄ…daÅ‚a zdjÄ™cia i filmy z życia szkoÅ‚y, uczestniczyÅ‚a w spotkaniu z nauczycielami–emerytami, z czÅ‚onkami Komitetu Honorowego, zwiedzaÅ‚a sale wystawowe, salÄ™ tradycji.
Goście oprowadzani byli przez nauczycieli i uczniów po nowocześnie urządzonych i udekorowanych salach oraz wystawach. Zmęczeni mogli odpocząć przy kawie i ciastku  w kawiarence Jubilatce oraz powspominać ze spotkanymi kolegami i koleżankami wspólnie spędzone chwile.

O godzinie 12.30 społeczność szkolna przemaszerowała ulicami miasta do Kościoła Farnego w Żyrardowie, gdzie odbyła się Msza Święta. W czasie mszy celebrowanej przez ks. Henryka Chibowskiego nastąpiło uroczyste poświęcenie nowego sztandaru.
Po mszy uczniowie z pedagogami złożyli kwiaty na grobach nauczycieli.

Zdjęcia z uroczystości piątkowych - wykonane przez ucznia klasy 1a Aleksandra Melecha

Zdjęcia z uroczystości sobotnich - wykonane przez uczennicę klasy 1a Karolinę Prusaczyk

Zdjęcia z uroczystości jubileuszowych - wykonane przez ucznia klasy 3a Pawła Pelca

Zdjęcia z uroczystości jubileuszowych w obiektywie Anny Migda