Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Dnia 2 marca grupa uczniów z klas 2e i 2f realizująca zajęcia z wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym rozpoczęła zajęcia w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Nasza szkoła uczestniczy po raz drugi w projekcie, który realizowany jest przez Klub Jagielloński. Projekt polega na prowadzeniu w szkołach ponadgimnazjalnych cyklu trzech warsztatów w formie innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study. Po każdym spotkaniu uczniowie otrzymują zadanie do wykonania.

1 dzień/blok warsztatów poświęcony był polskiemu systemowi parlamentarnemu (gra Parlament 2.0 wzorowana jest na nowoczesnych symulacjach RPG).

2 blok dedykowany będzie systemowi samorządowemu (gra Moje miasto: symulacje pracy gminy, samorządowe studia przypadków, spotkanie z przedstawicielem rady gminy).

Na kolejnym, 3 etapie w ramach bloku „Od narzekania do dziaÅ‚ania” projekt zakÅ‚ada zrealizowanie z chÄ™tnymi uczniami projektu spoÅ‚ecznego. MÅ‚odzież profesjonalnie i praktycznie, na poważnie i z uÅ›miechem, Å‚Ä…czÄ…c nowoczesność z tradycjÄ… realizowaÅ‚a trzy Å›cieżki dziaÅ‚alnoÅ›ci Akademii: kulturÄ™ pamiÄ™ci, samorzÄ…dność i patriotyzm gospodarczy.

Pierwszy etap zadań za nami, kolejny w drugiej połowie marca.