Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
erasmus2017

W poniedziałek (13.03) w Resursie odbyło się podsumowanie projektu „Sztuka nie zna granic” realizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego oraz szkoły partnerskie z Belgii, Słowacji, Finlandii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Turcji, Rumunii i Litwy.

Kilka lat współpracy zaowocowało wspaniałymi doświadczeniami oraz wieloma przyjaźniami.

Poniedziałkowe podsumowanie było okazją do podziękowania zarówno partnerom z innych krajów, jak i rodzicom uczniów, którzy przyjęli zagraniczną młodzież pod swój dach. Dyrektor LO Beata Stawicka oraz koordynator projektu Danuta Czyżewska również krótko podsumowały projekt. Nie zabrakło akcentów artystycznych – pokazano nakręcony przez żyrardowską młodzież spektakl „Burza”, a na scenie wystąpili uczniowie „Czerwoniaka”.

Projekt „Sztuka nie zna granic” był realizowany w ramach programu Erasmus+.

Tekst i fot. Dorota Rdest