Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
EuroWeek2017

EUROWEEK – SZKOŁA DLA LIDERÓW, OBÓZ KTÓRY INTEGRUJE

Grupa uczniów z klas: IIIc , IIIa oraz IIIb wraz z opiekunami: p. Agnieszką Wilk oraz p. Karoliną Nowakiewicz w dniach 8-12 marca uczestniczyli w obozie językowym- EUROWEEK. Początki nie były łatwe, wyjazd pociągiem z Żyrardowa z samego rana i ponad sześciogodzinna podróż z przesiadkami- do Wrocławia i do Domaszkowa, skąd grupa została odebrana przez organizatorów wyjazdu. Godzina 16- cel osiągnięty, zakwaterowanie w Międzygórzu. Zaraz po kolacji rozpoczęły się już pierwsze zajęcia- zapoznanie z innymi uczestnikami projektu oraz zarysem programu.

Euroweek był prowadzony przez wolontariuszy z całego świata m.in. z Peru, Meksyku, Filipin, Etiopii, Azerbejdżanu, Chin, Litwy, Ukrainy, Indii. Mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. Przekazali informacje z zakresu historii, turystyki, kultury oraz tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, a co za tym idzie, niezwykle przystępny co sprzyjało zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Zarazili uczniów swoją pozytywną energią, a także otworzyli na mówienie w języku angielskim. Grupą z Czerwoniaka koordynowała ‘’Super piękna’’- ulubienica męskiego grona obozu. Filipinka prowadziła większość zajęć i pilnowała, by licealistom nie schodził uśmiech z twarzy. Każdy ranek rozpoczynał się Energizerem- rozgrzewką, która budziła wszystkich do życia. W rzeczywistości był to taniec, który dodawał energii i integrował uczestników. Do późnego wieczora przedstawiano kulturę innych państw, zaczynając od prezentacji, poprzez uczenie się podstawowych zwrotów w obcych językach, aż po tańce narodowe. Każdego dnia zaplanowana była dla uczniów atrakcja i tzw. Mission Impossible- czyli zadania praktycznie niewykonalne w tak krótkim czasie. Tylko dzięki dobrej organizacji, współpracy i wyłowieniu lidera wszystko udało się wykonać perfekcyjnie. Do takich misji należało np. nagranie filmu w języku angielskim (zwieńczone ceremonią rozdawania Oskarów) czy też tworzenie spektakli teatralnych. Trzeciego dnia zorganizowano wycieczkę krajoznawczą po okolicznych miastach – Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej.

Euroweek- z założenia obóz, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego. W rzeczywistości daje nam o wiele więcej. Otwiera na zupełnie inne kultury, zaraża chęcią podróżowania, poznawania nowych ludzi. Uczy komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Swoboda, komfort oraz świetna atmosfera obozu to coś bezcennego. Oby wyjazdy na EUROWEEK stały się tradycją w Czerwoniaku, bo to niesamowite doświadczenie.