Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Dzień_Otwarty_2017LO

Dzień otwarty w Czerwoniaku 2017

W sobotę 25 marca Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego otworzyło podwoje dla gimnazjalistów stających przed trudnym wyborem: które liceum wybrać.

CaÅ‚ość rozpoczęła siÄ™ od prezentacji Pani Dyrektor Beaty Stawickiej, dotyczÄ…cej programu nauczania w szkole oraz zajęć dodatkowych. NastÄ™pnie goÅ›cie zostali podzieleni na grupy i wraz z przewodnikami zwiedzali szkoÅ‚Ä™. W tym roku dzieÅ„ otwarty w Czerwoniaku miaÅ‚ formÄ™ gry terenowej. W salach czekaÅ‚y zadania do wykonania na przykÅ‚ad: sekcja serca pod opiekÄ… nauczycielki biologii, zagadki logiczne w sali matematycznej, konkurs savoir – vivre i wiele innych. Przyszli uczniowie mogli również zajrzeć do radiowÄ™zÅ‚a, biblioteki, siedziby SamorzÄ…du Uczniowskiego oraz posilić siÄ™ w przygotowanej specjalnie dla nich „kawiarence”.

OkoÅ‚o dwunastej caÅ‚e wydarzenie zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ loteriÄ…, w której braÅ‚ udziaÅ‚ każdy ze zwiedzajÄ…cych. OkoÅ‚o 30 szczęśliwców otrzymaÅ‚o nagrody, w tym głównÄ… – bluzÄ™ z logo szkoÅ‚y.

Miło było obserwować olbrzymie zaangażowanie uczniów Liceum, kiedy oprowadzali młodszych kolegów po swojej szkole. Ich duma i zadowolenie to chyba najlepsza reklama Czerwoniaka.

M.Ch.