Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Olimpiada filozoficzna 2017

Ada Godlewska i Michał Piotrowski w finale XXIX Olimpiady Filozoficznej

Z wielką radością i satysfakcją możemy pochwalić się udanym uczestnictwem w XXIX Olimpiadzie Filozoficznej.

W tym roku kilkoro uczniów przystąpiło do pracy nad zagadnieniami z filozofii, a najwytrwalsza piątka została zakwalifikowana do zawodów drugiego stopnia.

Poniżej nazwiska olimpijczyków i tematy prac pisemnych etapu szkolnego:

1. Adrianna Godlewska kl. IIID ; Czy uważasz rozwijana w starożytności i średniowieczu etykę cnót za wciąż aktualną?

2. Michał Piotrowski kl. III A ; Co sprawia że logika jest tak ważnym narzędziem analizy filozoficznej?

3.  Katarzyna Prądzyńska kl. II D; Czy wierność sumieniu przeczy obiektywności norm moralnych?

4. Mateusz Mendygrał kl. II F i Karolina Trzyna kl. III D opracowywali ten sam temat: Jak rozumieć w XXI wieku pojęcie „dobrego życia”?

Wyróżnienie Komitetu Okręgowego za esej zawodów pierwszego stopnia otrzymała Kasia Prądzyńska z kl. II D.

Zawody drugiego stopnia odbyły się 18 lutego w Skierniewicach i składały się z dwóch części: rozwiązania testu z ogólnej wiedzy filozoficznej i napisania eseju na podstawie podanego cytatu. Potem nastąpiło oczekiwanie na wyniki i ewentualne rekomendacje do zawodów trzeciego stopnia. Już w marcu cieszyliśmy się z rekomendacji Ady i Michała, ale jeszcze należało cierpliwie i z pokorą poczekać na decyzję Komisji Kwalifikacyjnej OF.

W tym roku w gronie 130 osób z całego kraju zakwalifikowanych do zawodów centralnych XXIX OF znalazło się aż dwoje uczniów Naszej Szkoły: Adrianna Godlewska kl. III D i Michał Piotrowski kl. III A. Otrzymają oni tytuł finalisty w chwili przystąpienia do zawodów trzeciego stopnia, które odbędą się 22 kwietnia b. r. w Warszawie.

Ada i Michał zadeklarowali zdawanie na egzaminie maturalnym filozofii -poziom rozszerzony, więc jako finaliści będą cieszyć się z pierwszych 100% na maturze.

SERDECZNIE GRATULUJEMY Adzie i Michałowi, za których mocno trzymamy kciuki i życzymy laurów.

Opiekun olimpijczyków- Marta Czarnocka