Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Wykład WWSI_kwiecień2017

Wykład w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki

W czwartek – 6 kwietnia 2017 r. uczniowie klas drugich uczÄ™szczajÄ…cy na zajÄ™cia z informatyki rozszerzonej, pod opiekÄ… nauczycieli - Ewy Matuszewskiej i Marcina Åšledzia, wziÄ™li udziaÅ‚ w wykÅ‚adzie zorganizowanym w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. WykÅ‚ad "Responsive Web Design - uniwersalne strony WWW" poprowadziÅ‚ mgr Patryk SzczepaÅ„ski.

Prowadzący przeprowadził sondaż, jakie urządzenia elektroniczne wykorzystuje młodzież do korzystania z Internetu. Okazało się, że komputer stacjonarny staje się urządzeniem przestarzałym, gdyż urządzenia mobilne to podstawowe narzędzia umożliwiające kontakt.

W dalszej części prowadzący skupił się na ewolucji podejścia do projektowania stron www, przedstawił główne założenia w projektowaniu nowoczesnych stron www, wykorzystaniu CSS3 i HTML5 oraz przedstawił najważniejsze narzędzia do tworzenia uniwersalnych stron www, które prawidłowo dostosowują się do wielkości okna przeglądarek wszystkich urządzeń, uwzględniając m.in. tablety, smartfony, telewizory i monitory o standardowych i wysokich rozdzielczościach.

Była to bardzo atrakcyjna lekcja.