Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
„Czerwoniak” pożegnał klasy trzecie

28 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie. Całe wydarzenie odbyło się w miejskim Centrum Kultury. Uroczystość poprowadził profesor Sławomir Maszewski.

Na samym początku zgodnie z tradycją tego typu wydarzeń odsłuchaliśmy polskiego hymnu, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru. Pani dyrektor Beata Stawicka w swoim przemówieniu pogratulowała absolwentom oraz ich rodzicom. Przy mównicy stanął także zastępca prezydenta miasta Żyrardowa pan Dariusz Kaczanowski. Głos w imieniu wychowawców zabrała pani profesor Marta Czarnocka, a w imieniu absolwentów - uczniowie Klaudia Bodecka oraz Mikołaj Niedźwiadek, którzy podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację. W imieniu samorządu uczniowskiego przemówił przewodniczący, Patryk Pawlak.

Następnie zostały wręczone listy gratulacyjne dla laureatów i finalistów olimpiad, a także ich rodziców. Licealiści, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem, otrzymali dyplomy. Uhonorowano również osoby osiągające sukcesy w sporcie bądź działające aktywnie na rzecz szkoły.

Imprezę uświetnił występ licealistów ze szkolnego zespołu The Reds. Po zakończeniu części artystycznej absolwentom zostały wręczone pamiątki oraz świadectwa ukończenia liceum.

Kuba Wrzodak