Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
MINI

W piątek 19 maja uczniowie z klas 1e, 2a i 1a wzięli udział w święcie matematyki na wydziale matematyki i informatyki Politechniki Warszawskiej, w czasie którego wysłuchali dwóch ciekawych wykładów: prof. Jarosława Grytczuka "Wieczność za milion dolarów" oraz dr Krzysztofa Brysia "Grafy, czyli matematyczne narzędzie do rozwiązywania problemów".

Sprawdzili swoje umiejętności w MiNI konkursie matematycznym, w którym Adrian Lesiak z klasy 2a zajął trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Była to również okazja, żeby podsumować całoroczne zajęcia z MiNI Akademii Matematyki. Dwóch uczniów naszej szkoły: Kordian Makulski z 2a oraz Bartosz Skowronek z 1a zostali nagrodzeni za aktywny udział w zajęciach w roku akademickim 2016/2017.