Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Good Game Expo 2017

Warsaw Comic Con i Good Game Expo

W dniu 1 czerwca 2017 r. uczniowie klas z rozszerzoną informatyką, pod opieką nauczycieli Ewy Matuszewskiej, Ewy Trzaskowskiej i Marcina Śledzia, wzięli udział w odbywającym się w Nadarzynie pierwszym w Polsce Festiwalu Fantastyki Warsaw Comic Con połączonym z II edycją największych targów gamingowych Good Game Warsaw. Był to pierwszy dzień z czterech, gwarantujący fanom popkultury masę atrakcji. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.

Wielbiciele komiksów, książek, seriali, filmów i gier mieli do dyspozycji strefy: Gry o Tron, Wikingów, Gwiezdnych Wojen, Władcy Pierścieni, Mad Maxa itd. Mogli wejść do obozu Nocnej Straży, zrobić sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie, dowiedzieć się, jak żyli ludzie w czasach Wikingów, jakimi rzemiosłami się zajmowali, posłuchać sag i historii, obejrzeć imponującą wystawę modeli, jedyny w Europie X-wing w skali 1:1, wielkie i małe roboty, a także mieli możliwość stoczenia bitwy kosmicznej w symulatorze. Zainteresowani mieli szanse poznać tajniki survivalu, obejrzeć pokazy sztuk walki. Zaplanowano również walki gladiatorów, pojedynki na bezpieczną broń i całą masę innych atrakcji.

Miłośnicy gier planszowych w strefie gier bez prądu mogli uczestniczyć w rozgrywkach zarówno gier klasycznych jak i najnowszych, poznając ich zasady pod okiem osób, które chętnie udzielały rad i wskazówek.

Niektórzy z naszych uczniów wzięli udział w Festiwalu Cosplay, który polegał na przebraniu się lub poddaniu się profesjonalnemu makijażowi aby przeistoczyć się postać serialu, komiksu czy książki.

Ponadto każdy mógł kupić lub wylosować, wygrać w konkurach lub po prostu złapać, gadżety przeróżnej maści, których było setki. Mało kto wychodził z hal z pustymi rękami.

Wielbiciele gier komputerowych i nowoczesnych technologii również mieli możliwość uczestniczenia w wielu atrakcjach.

Osoby pasjonujące się Counter-Strike’em, League of Legends, Overwatchem, szukające okazji, by pograć w FIFA17 i poobijać sobie wirtualne facjaty w Mortal Kombat, Tekkenie i Street Fighterze mogli spędzić w halach kilka godzin, biorąc udział w rozgrywkach bądź obserwując poczynania innych.

Oprócz rozgrywek zespołów na dużej scenie, gracze mogli korzystać z ogromnej liczby stanowisk komputerowych, zarówno nowej generacji jak i starych PC i konsoli.

Dużą popularnością cieszył się Just Dance.

Ponadto zainteresowani uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach z tworzenia robotów oraz programowania gier i aplikacji.

W strefie EDU odbywały się pokazy robotów wykorzystywanych w edukacji szkolnej oraz sprzętu i wyposażenia dydaktycznego dla szkół.

Udział w targach był ciekawym doświadczeniem dla uczestników wycieczki.

Ewa Matuszewska