Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
ERASMUS+ - TURCJA

ERASMUS+ - TURCJA – ÅšLADAMI PIERWSZYCH CHRZEÅšCIJAN

Ostatnie spotkanie robocze programu ERASMUS+, w ramach którego jest nasz licealny projekt „Sztuka nie zna granic”, miaÅ‚o miejsce w Turcji.

Szkołą partnerską była szkoła średnia, ogólnokształcąca z Tarsu. tam też pięcioro naszych uczniów znalazło swoje tymczasowe, tureckie rodziny i domy. Gospodarze zabrali nas w podróże na południe, północ i wschód od Tarsu (zachód zarezerwowany był dla Morza Śródziemnego, w którym się kąpaliśmy. Zwiedziliśmy Tunel Tytusa, który przemierzali pierwsi chrześcijanie, dom Św. Pawła z Tarsu, kościoły w Kapadocji, dolinę gołębi, starożytne, przepiękne mozaiki i maleńki, lokalny meczet.

Było bardzo egzotycznie, kolorowo, różnorodnie i smacznie!

Polecamy!