Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Warsaw Games Week 2017

W dniu 13 października 2017 uczniowie z klas informatycznych, pod opieką nauczycieli p.Ewy Matuszewskiej, p. Marcina Śledzia, uczestniczyli w targach T-Mobile Warsaw Games Week 2017 - największym świętem graczy.

Do dyspozycji graczy były trzy duże hale. W dwóch królowały gry i sprzęt do grania, w trzeciej odbywała się impreza towarzysząca - LifefTube Video Fest.

W bastionie gier królowała przede wszystkim Cenega, Sony, Ubisoft i Microsoft, które zapraszały do gigantycznych ekspozycji. Na setkach stanowisk można było sprawdzić, jak prezentują się nadchodzące gry, wziąć udział w turniejach (i na przykład wygrać wart 44 000 zł laptop gamingowy Acer Predator), a nawet przypomnieć sobie, jak grało się kiedyś, mierząc się w Galadze odpalanej na Amidze 600.

Zwiedzający mogli wypróbować przedpremierowo nadchodzące nowości, zasmakować wirtualnej rzeczywistości, wziąć udział w niezliczonych turniejach i konkursach oraz przyjrzeć się najlepszym cosplayerom.

W jednej ze stref młodzi fani technologii i gier mogli poznać podstawy robotyki i programowania, wziąć udział w specjalnych, wciągających konkursach i zabawach edukacyjnych oraz spróbować swoich sił w najróżniejszych konkursach. Na jednym ze stoisk uczniowie mieli możliwość zapoznać się z procesem wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu.

Na stoisku Ballistix odwiedzający mogli spróbować swoich sił w rywalizacji polegającej na składaniu komputera na czas, w której do wygrania był komplet wydajnych modułów DDR4. Atrakcją był realistyczny symulator z systemem double-force feedback, wbudowany w prawdziwy model Porsche Carrera. Chetni przy użyciu zaawansowanego symulatora treningowego Ragnar Simulator dla profesjonalnych kierowców wyścigowych i rajdowych mogli wypróbować swoich sił w kierowaniu takim samochodem.

Wszystkim podobała się tegoroczna edycja Warsaw Games Week. Oczekujemy następnej!!!