Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
DELF scolaire

Nasze liceum bierze udział w projekcie "DELF scolaire délocalisé w Żyrardowie".

W dniach 21-22 października w ramach trójstronnej umowy zawartej 29 czerwca 2017 roku pomiędzy Instytutem Francuskim w Polsce a Urzędem Miasta Żyrardowa a Liceum im. Stefana Żeromskiego, w naszym liceum lektorka, szkoleniowiec i egzaminatorka Inga Pietrusińska przeprowadziła szkolenie grupy nauczycielek (trzy absolwentki naszego liceum Renata Pindor, Katarzyna Bocianowska, Agnieszka Szymańska oraz nasza nauczycielka języka francuskiego Monika Schotkosky) w celu nadania im uprawnień egzaminatora DELF A1-A2.

W Polsce istnieją różne rodzaje oficjalnych egzaminów, które poświadczają znajomość języka francuskiego. Są przydatne kiedy szukamy pracy, zamierzamy studiować we Francji… no i jaką dumą napełniają naszych rodziców! W naszym liceum znajdować się będzie centrum egzaminacyjne, w którym będziecie mogli wygodnie zdać egzamin DELF Diplôme d’études en langue française, czyli dyplom nauki języka francuskiego. Certyfikaty DELF / DALF potwierdzają znajomość języka francuskiego i uznawane są na całym świecie. Posiadanie certyfikatu jest świadectwem dodatkowych kwalifikacji i korzystnie wygląda w CV podczas starania się o pracę. Pozytywnie zdane egzaminy przynoszą wymierne korzyści uczniom i studentom zamierzającym kontynuować naukę we Francji. Certyfikat DELF na wyższych poziomach gwarantuje przyjęcie na studia we Francji bez konieczności zdawania egzaminu językowego. Im wyżej ceniona szkoła, tym lepszej znajomości języka francuskiego wymaga. Ponadto DELF B2 daje uprawnienia do nauczania przedmiotów niejęzykowych w klasach dwujęzycznych.

Egzaminy w naszej szkole będą się odbywać podczas marcowej i czerwcowej sesji egzaminacyjnej 2018. Instytut Francuski przyznał uczniom 30% zniżkę na egzamin DELF scolaire na poziomach A1 i A2. Mogą do nich przystąpić uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz uczniowie innych szkół biorących udział w projekcie czyli Zespołu Szkół Publicznych nr 1, nr 2 i nr 6 w Żyrardowie.

Na egzamin należy się zapisać co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem.